KONTROLL

Tora, tora!

Chcete někoho nasrat? Nebo potěšit? Nebo jen světu neco vzkázat? Podělit se s ostatními o vlastní tvorbu? ToraTora! vám nabízí jedinečnou šanci.
Svoje příspěvky můžete vložit tady.
Vyhrazujeme si právo ukrást cokoliv pro potřeby kapely.


co pro tebe znamená Holubník?
koncert v Turnově
koncvert v Turnově
Report z demonstrace z Lysé nad Labem 21.12. 2011
čtyřrozměrný prostor
Poďousy
Glorytellers, Unkilled Worker - 007 - 18. září 2008
Aran epochal a Dan Sartain na 007 25.8.
Koncert Dyse na Sedmičce 26.6.2008
Paranoja

Poďousy

Základní sídelní jednotka Poďousy je jednou z pěti (ne-li nejvýznamnější) částí obce Bečváry.
Obsah
* 1 Poloha
* 2 Přírodní podmínky
* 3 Obyvatelstvo
* 4 Kultura

Poloha

Poďousy se nachází v jižní části okresu Kolín při křížení komunikací (místní název "U ruky") č. 125 (Uhlířské Janovice (10 km) - Kolín (12 km)) a č. 2 (Kutná Hora (12 km) - Praha (50 km)). Nejbližší železniční zastávka se nachází 2 km SZ v Pučeřích (čugála Kolín - Ledečko (25 km)).

Přírodní podmínky

Poďousy se svou polohou i svým nízkým rozmezím nadmořských výšek 335 m n. m. (rybník Mlýnek) až 371 m n. m. (vrchy Visálky a Kamenný vrch) řadí do jižní části úrodné Polabské nížiny. Největší plochu tak zabírá orná půda přerušovaná z části zastavěným územím a menšími (povětšinou jehličnatými) lesíky.

Obyvatelstvo

Na celkovém počtu obyvatel obce Bečváry (994) se podílí 99 kovaných Poďoušáků. I do poďouského mikropanství však již zasahuje nešvar moderní kapitalistické civilizace a proslýchá se, že část polí na jižním okraji obce bylo jedním mazaným rodákem odkoupeno a brzy bude přeměněno na stavební parcely. I Poďousy se tak "dočkají" svého suburbia.

Kultura

V Poďousech již od druhé poloviny roku 2007 funguje ambiciózní hudební těleso Kontroll, jehož členové (oba) se zároveň angažují v celoobecním kulturním dění (v červnu 2008 proběhnuvší 1. ročník festivalu V brance, dva ročníky koncertu V podzámčí apod.). Jelikož v Poďousech figurují na hudebním artlistu další dva kytaroví solitéři, je docela dobře možné, že Poďousy jsou sídelní jednotkou s největším počtem hudebníků na obyvatele. Společně se spřízněnou kapelou Squat z Červeného Hrádku, tvoří Kontroll svébytnou poďousko-hradeckou scénu, která výše zmíněnými kulturními počiny pozvolna obohacuje hudební po(d)vědomí regionálních příznivců i těch ostatních.
wiky, 2009-03-22