KONTROLL

Tora, tora!

Chcete někoho nasrat? Nebo potěšit? Nebo jen světu neco vzkázat? Podělit se s ostatními o vlastní tvorbu? ToraTora! vám nabízí jedinečnou šanci.
Svoje příspěvky můžete vložit tady.
Vyhrazujeme si právo ukrást cokoliv pro potřeby kapely.


co pro tebe znamená Holubník?
koncert v Turnově
koncvert v Turnově
Report z demonstrace z Lysé nad Labem 21.12. 2011
čtyřrozměrný prostor
Poďousy
Glorytellers, Unkilled Worker - 007 - 18. září 2008
Aran epochal a Dan Sartain na 007 25.8.
Koncert Dyse na Sedmičce 26.6.2008
Paranoja

Glorytellers, Unkilled Worker - 007 - 18. září 2008

Teď já. Včera sem po snad čvrtletním půstu (nepočítám-li dvě návštěvy, omyly v Český 1 a KH fest, kde mě, k mému překvapení, zaujal jen, do té doby mnou přehlížený, Náměstek HTS) vyrazil na konzert a to na sedmičku. Maj tam, řek bych, nově vymalováno a na pánských záchodech strhaný všechny ty malý samolepky. Nová sezóna je tady. I se starym dobrym barmanem v bekovce.
Sáh sem po první živý muzice v Praze, kterou tenhle týden Stříbrná raketa nabízela. Sáh bych i v Kolíně nebo v Solopyskách, ale jediný pořádný konzerty v mikroregionu dělaj ty kuci šikovný kolem KONTROLLu a ty teď mlčej. Sáh sem po muzice, kterou sem před tim vůbec neznal. To mám rád. Seznámit se s kapelou na živo.
První zahrál Unkilled Worker. Byl to jeden člověk, podle Pepička frontman Wollongong. To se mi nelíbilo. Jednak sem byl ještě úplně střízlivej a druhak to na mě působilo vytrženě z kontextu. Objektivně řečeno mi tam chyběla basa a bicí, hehe. Zdálo se mi, že hraje a zpívá, jak kdyby je tam měl a on neměl. Když člověk hraje takhle sám, tak to podlě mě musí být aspoň trochu "bardovský" a tady hrál člověk sám a bardovský to nebylo vůbec. Angličtinu ovládám jen turistickou a tak sem ani nemoh pochytit, jestli je to šitý na míru textům.
Snad v půl desátý (v půl desátý... studenti ještě nestudujou a ikdyby studovali, tak to co začalo hrát v půdesátý by jim vyjmečně nemohlo vadit nebo už nevim) nastoupili Glorytellers. Jsou to prý absolventi nějakých prestižních hudebních škol. Každopádně kytarista akustickej byl potetovanej a vtipnej, kytarista elektrickej byl hrozně hubenej a měl kulicha a bubeník byl o generaci starší a hrál štětečkama a perfektně jim to šlapalo a já si řikal, že bych taky zkusil hrát štětečkama. Taky už sem byl opilej a zkouřenej a tak sem se pěkně pohupoval do rytmu toho countryjazzfolku. Občas sem i rozumněl textům (vůbec nerozumim nazvučování, ale tyhle byly fakt skvěle nazvučený a protože už sem byl opilej a zkouřenej, tak sem se osmělil a řek to svýmu nejsympatičtějšímu zvukaři ze sedmičky, co je zvučil) a přišli mi zajímavý (ty texty), nic o změnění světa nebo tak. Byla to snad první hudba, o který bych moh říct, že hladila. Po duši. Když sem si je nejdřív zběžně pouštěl na myspace, zamrzelo mě, že to neni něco víc energickýho, u čeho bych zase pořádně zamáchal rukama jako třeba u božských Gallondrunk létapáně v březnu nebo kdy to bylo, ale to sem se rmoutil zbytečně. Příjemnej večer i bez zpocenýho trička. A pětadvacátýho října jdu na Gallondrunk.
Vít, 2008-09-18